Hak İhlalleri

Anneler Günü’nde cezaevi önünde balon uçurdu


Anneler Günü nedeniyle, eşi Gülistan Diken Akbaba ve çocuğu Miraz’ın bulunduğu Gebze Kadın Kapalı Cezaevi önünde balon uçuran, Cengiz Zaza Akbaba, cezaevindeki çocukların durumuna dikkat çekti

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi’nde çocukları ile kalan Zeynep Bakır ve Gülistan Diken Akbaba ile çocuklarından ayrı kalan Türkan Uzan Avşin’in durumuna dikkat çekmek isteyen Cengiz Zaza Akbaba, cezaevi önünde tutsak annelerin Anneler Günü’nü kutladı. “Gülistan – Miraz, Türkan – Agit – Robin, Zeynep – Poyraz, kadın mahpuslara özgürlük” ve “Tüm tutsak annelerin anneler günü kutlu olsun” yazılı dövizler açıp, balonlar uçuran Akbaba, cezaevlerindeki çocukların durumuna dikkat çekti.

Cezaevindeki annelerin denetimli serbestlik hakkının kanunen 2 yıl olduğunu belirten Akbaba, “Ancak anneleri siyasi olan bebekler bırakılmıyor. Dolayısıyla bebekler ve anneleri cezalandırılıyor. Yetkililerin anneler günü güzellemesi yaptığı bir günde Türkiye böyle bir durumu yaşıyor. Herkesin tüm annelerin anneler günü kutlu olsun” dedi.

HABER MERKEZİ